1 czerwca 2017

Wampiriada

Wampiriada to akcja honorowego oddawania krwi wśród studentów, organizowana cyklicznie w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego. Kolejne edycje Wampiriady, zainaugurowanej w 2000 roku, odbywają się porą wiosenną i jesienną, i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród Braci Uczelnianej.

Podczas każdej Wampiriady jedna z sal budynku naszej Uczelni, dzięki współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa, zostaje zapełniona profesjonalnym sprzętem. Oddającym krew jest również zapewniana na miejscu doświadczona opieka medyczna, dzięki czemu mogą czuć się bezpiecznie.

Tradycją stało się to, że dzielni krwiodawcy oprócz tzw. paczek energetycznych (paczek żywnościowych) otrzymują od Niezależnego Zrzeszenia Studentów UP pamiątkowe koszulki lub inne gadżety z logiem Wampiriady.

Od 2000 roku już wiele tysięcy litrów krwi zostało pozyskanych na naszej Uczelni, wiele ludzi dobrego serca wzięło udział w naszej akcji. Jednak jak wiemy, krew to jedno z najcenniejszych dóbr jakie możemy ofiarować drugiej osobie, tak cenne jaki potrzebne. My tej potrzebie wychodzimy na przeciw.

Oferta współpracy