1 czerwca 2017

Nasze projekty

Wampiriada

Wampiriada to akcja honorowego krwiodawstwa wśród studentów, organizowana cyklicznie w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego. Kolejne edycje Wampiriady, zainaugurowanej w 2000 roku, odbywają się porą wiosenną i zimową, i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród społeczności Uczelnianej. Średnio podczas edycji udaje nam się zebrać ok. 30 l krwi.

Przegląd Kapel Studenckich

PKS, czyli Przegląd Kapel Studenckich jest to konkurs, w którym zostaje wyłoniona najlepsza kapela studencka.

Podczas wydarzenia kapele prezentują się na żywo, a publiczność szaleje!

Wydarzenie cieszy się bardzo dużym zainteresowaniem, podczas tegorocznej – IV edycji spośród 26 zgłoszonych kapel musieliśmy wybrać tylko 5, które zaprezentowały się na naszej PKS’owej scenie, a bilety na wydarzenie wyprzedały się jak świeże bułeczki!

Przegląd Kapel Studenckich to świetna okazja, aby poczuć przedsmak Juwenaliów, poznać nowe zespoły i poszerzyć swój repertuar muzyczny!

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej

OKFS, czyli Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, to jedno z największych studenckich przedsięwzięć fotograficznych w Polsce, które zapoznaje środowiska akademickie ze sztuką fotografii. Misją Konkursu jest dawanie możliwości rozwoju w dziedzinie fotografii oraz odkrywanie nowych talentów.

Maturalnie z NZS

Maturalnie z NZS to ogólnopolski program dedykowany uczniom szkół średnich. Projekt ten pomaga przygotować się do egzaminu dojrzałości. Członkowie NZS przygotowują szereg wykładów, prelekcji, warsztatów i powtórek, podczas których uczniowie mogą rozwiać wszelkie wątpliwości związane z maturą czy dalszym studiowaniem.

sUPerforma z NZS

sUPerforma z NZS to projekt, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz zachęcić studentów Uniwersytetu Pedagogicznego do aktywności fizycznej.

sUPerforma z NZS ma także swoją społeczność na Facebook’u – jest to grupa ludzi, którzy chcą się wspólnie motywować do ruchu i uprawiać sport – nie musisz być profesjonalistą, ważna jest wspólna aktywność i zabawa!

Znajdziesz tu zorganizowane wydarzenia oraz spontaniczne wypady. sUPerformę tworzą ludzie, więc nie bój się wyjść ze swoją inicjatywą – zaproponuj coś od siebie!

Zostań częścią nowej społeczności i ruszaj się razem z nam – wspólnie zróbmy formę na LATA! Aby dołączyć do grupy kliknij tutaj.

Obóz StartUP

Obóz StartUP to wyjazd integracyjny, skierowany do przyszłych i obecnych studentów Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie.

Jego celem jest zawarcie nowych znajomości, integracja oraz świetna zabawa, ale też szansa na poznanie podstaw funkcjonowania uczelni oraz funkcjonowania Niezależnego Zrzeszenia Studentów!

Obóz StartUP odbywa się we wrześniu, fotorelacja z ubiegłego roku dostępna w poście na naszym Facebook’u.

Prawie Kino

Prawie Kino to projekt, w ramach którego organizowane są spotkania, pokazy i warsztaty filmowe. Naszym celem jest przybliżanie świata filmu, szerzenie legalnej kultury i poszerzanie świadomości kulturalnej wśród społeczności akademickiej.

DKMS

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Szukając ambasadorów do akcji „helpers’ generation” członkowie fundacji natrafili na Niezależne Zrzeszenie Studentów, co zaowocowało pierwszorzędną współpracą. Nasi wolontariusze prężnie organizują zbiórki, na które przychodzą dziesiątki odważnych pacjentów by się zarejestrować jako dawcy.

Rajd z NZS

Rajdy organizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów zapewniają zawsze moc atrakcji i świetną zabawę. O tym, że warto się na nie wybrać świadczy fakt, iż co roku przyciągają one coraz większą liczbę sympatyków, którzy rok w rok, wiernie w nich uczestniczą. Podczas rajdu nawiązać można trwałe przyjaźnie, ale także wynieść wiele przelotnych znajomości. Ogniska integracyjne, na których wszyscy tryskają humorem, śpiewając przy gitarze do późnej nocy, to stały punkt programu. Nie należy się także obawiać zbyt ciężkiej wędrówki. Przewodnicy dostosowują się do potrzeb swojej grupy, starając się nie przemęczać drogich uczestników. Jednocześnie chwile, w których wszyscy błagają o łyk wody, dysząc jak lokomotywy, są potem powodem do późniejszej ogromnej dumy i satysfakcji. Wszystkie trudy idą w zapomnienie, kiedy leży się na szczycie, podziwia niesamowite widoki i wdycha górskie powietrze (nie zapominając, oczywiście, o posiłku!).

Mentoring

Program skierowany jest do wszystkich Sympatyków NZS UP. Każdy z nich wybiera swojego mentora, który wprowadzi go w świat NZS-u, opowie o tym, jak funkcjonuje nasza organizacja, rozwinie wszelkie skrótowce, a przy tym sprawi, że czas w NZS nie będzie nudny.

Mentor to również osoba, do której można się zwrócić z prośbą o pomoc, osoba, z którą można porozmawiać na każdy temat (nie tylko ten związany z uczelnią), spędzić wspólnie czas. To bratnia dusza, z którą można się świetnie bawić.

Kulturalnie z NZS

Projekt Kulturalnie z NZS skierowany jest do wszystkich studentów, którzy chcieliby zobaczyć jedno z najwspanialszych dzieł świata namalowane przez Leonarda da Vinci lub obejrzeć sztukę wystawianą w krakowskim teatrze.

Sztukę teatralną czy film najlepiej oglądać w towarzystwie. Członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów to idealni towarzysze wyjścia do teatru czy kina. Być może oprowadzą również po ciekawej wystawie.