1 czerwca 2017

Nasze projekty

Wampiriada

Wampiriada to akcja honorowego oddawania krwi wśród studentów, organizowana cyklicznie w budynku głównym Uniwersytetu Pedagogicznego. Kolejne edycje Wampiriady, zainaugurowanej w 2000 roku, odbywają się porą wiosenną i jesienną, i cieszą się dużym zainteresowaniem wśród społeczności Uczelnianej.

Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej

OKFS, czyli Ogólnopolski Konkurs Fotografii Studenckiej, to jedno z największych studenckich przedsięwzięć fotograficznych w Polsce, które zapoznaje środowiska akademickie ze sztuką fotografii. Misją Konkursu jest dawanie możliwości rozwoju w dziedzinie fotografii oraz odkrywanie nowych talentów.

Maturalnie z NZS

Maturalnie z NZS to ogólnopolski program dedykowany uczniom szkół średnich. Projekt ten pomaga przygotować się do egzaminu dojrzałości. Członkowie NZS przygotowują szereg wykładów, prelekcji, warsztatów i powtórek, podczas których uczniowie mogą rozwiać wszelkie wątpliwości związane z maturą czy dalszym studiowaniem.

DKMS

Fundacja DKMS to międzynarodowa organizacja non-profit zajmująca się walką z nowotworami krwi i innymi chorobami układu krwiotwórczego. Szukając ambasadorów do akcji „helpers’ generation” członkowie fundacji natrafili na Niezależne Zrzeszenie Studentów, co zaowocowało pierwszorzędną współpracą. Nasi wolontariusze prężnie organizują zbiórki, na które przychodzą dziesiątki odważnych pacjentów by się zarejestrować jako dawcy.

Rajd z NZS

Rajdy organizowane przez Niezależne Zrzeszenie Studentów zapewniają zawsze moc atrakcji i świetną zabawę. O tym, że warto się na nie wybrać świadczy fakt, iż co roku przyciągają one coraz większą liczbę sympatyków, którzy rok w rok, wiernie w nich uczestniczą. Podczas rajdu nawiązać można trwałe przyjaźnie, ale także wynieść wiele przelotnych znajomości. Ogniska integracyjne, na których wszyscy tryskają humorem, śpiewając przy gitarze do późnej nocy, to stały punkt programu. Nie należy się także obawiać zbyt ciężkiej wędrówki. Przewodnicy dostosowują się do potrzeb swojej grupy, starając się nie przemęczać drogich uczestników. Jednocześnie chwile, w których wszyscy błagają o łyk wody, dysząc jak lokomotywy, są potem powodem do późniejszej ogromnej dumy i satysfakcji. Wszystkie trudy idą w zapomnienie, kiedy leży się na szczycie, podziwia niesamowite widoki i wdycha górskie powietrze (nie zapominając, oczywiście, o posiłku!).

Mentoring

Program skierowany jest do wszystkich Sympatyków NZS UP. Każdy z nich wybiera swojego mentora, który wprowadzi go w świat NZS-u, opowie o tym, jak funkcjonuje nasza organizacja, rozwinie wszelkie skrótowce, a przy tym sprawi, że czas w NZS nie będzie nudny.

Mentor to również osoba, do której można się zwrócić z prośbą o pomoc, osoba, z którą można porozmawiać na każdy temat (nie tylko ten związany z uczelnią), spędzić wspólnie czas. To bratnia dusza, z którą można się świetnie bawić.

Kulturalnie z NZS

Projekt Kulturalnie z NZS skierowany jest do wszystkich studentów, którzy chcieliby zobaczyć jedno z najwspanialszych dzieł świata namalowane przez Leonarda da Vinci lub obejrzeć sztukę wystawianą w krakowskim teatrze.

Sztukę teatralną czy film najlepiej oglądać w towarzystwie. Członkowie Niezależnego Zrzeszenia Studentów to idealni towarzysze wyjścia do teatru czy kina. Być może oprowadzą również po ciekawej wystawie.

Kulturalnie z NZS to nowy projekt w naszym OU, ale z pewnością zostanie na długo.

sUPer Forma z NZS

sUPer forma to program, którego celem jest szerzenie wiedzy na temat zdrowego stylu życia oraz zachęcić studentów Uniwersytetu Pedagogicznego do aktywności fizycznej.

Start UP!

startUP to nowy projekt skierowany do wszystkich, którzy zaczynają studia na Uniwersytecie Pedagogicznym. Celem projektu jest zintegrowanie nowych studentów jeszcze przed rozpoczęciem roku akademickiego, a także przekazanie im informacji o uczelni oraz Niezależnym Zrzeszeniu Studentów.

Wszystko to możliwe będzie dzięki wspólnemu obozowi organizowanemu w ramach startUP!