1 czerwca 2017

Prawie Kino

 

Sztuka filmowa kreuje naszą świadomość społeczną i kulturalną. Nie tylko studentów. Miłośnikiem dobrego kina jest każdy. Społeczeństwo zmienia się tak jak reżyserzy kręcą swoje filmy. To co zobaczą w swoim życiu, każdy problem czy wydarzenie – oni mają już pomysł na stworzenie kolejnego dzieła. Ludzi interesuje to, jak reżyser kręci swoje filmy i co chce nam przekazać. Dlatego Niezależne Zrzeszenie Studentów wpadł na pomysł stworzenia takiego projektu, gdzie nie tylko odbywają się darmowe pokazy filmowe, ale można też porozmawiać. Nie tylko z ekspertami, także z twórcami.

Na czym polega “Prawie Kino”? Może trochę historii. Projekt istnieje od 2010 roku z inicjatywy studentów NZS Uniwersytetu Warszawskiego. Od dwóch lat jest projektem ogólnopolskim. A od 2017 roku działa też na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie. W tym roku towarzyszy nam hasło “Poza granice ekranu”.

Przede wszystkim organizujemy nieodpłatne wydarzenia poszerzające filmowe horyzonty, jednocześnie prężnie promując świat kina w Internecie. Naszą misją jest przybliżanie świata filmu, animowanie życia akademickiego oraz szerzenie legalnej kultury. Prawie Kino jest w pełni profesjonalnym, opiniotwórczym projektem, tworzonym przez Niezależne Zrzeszenie Studentów, organizującym cykliczne wydarzenia, działającym we wszystkich ośrodkach akademickich w Polsce. To marka z ugruntowaną pozycją w środowisku akademickim i filmowym, przyciągająca sympatyków kina, artystów, partnerów, sponsorów i dystrybutorów.

Dodatkowo mamy też cykl Prawie Kino: American Classics. To są wydarzenia tworzone we współpracy z Ambasadą Stanów Zjednoczonych. Filmy, wybrane przez nas z listy 100 najlepszych amerykańskich filmów wszech czasów ogłoszonej przez American Film Institute w 1998 roku, pokazywane są w największych ośrodkach akademickich w Polsce. Oprócz seansu na wydarzeniach mamy okazję wysłuchać prelekcji filmowego eksperta/historyka kina lub po prostu wymienić się spostrzeżeniami na temat obejrzanej właśnie produkcji.

Oprócz organizowania wydarzeń cały czas poszerzamy naszą działalność internetową. Stawiamy sobie za cel promowanie świata kina w Internecie – staramy się nie tylko

informować, ale także edukować. Nasze działania możecie śledzić na Facebooku (ciekawostki ze świata filmu), stronie internetowej (recenzje i artykuły), Instagramie (wizualnie), czy Twitterze (aktualności).

Oferta współpracy