Krajowy Zjazd Delegatów NZS


Miło nam poinformować, iż w miniony weekend (9-11 czerwca) delegacja NZS UP uczestniczyła w Krajowym Zjeździe Delegatów Niezależnego Zrzeszenia Studentów, który odbył się w Częstochowie, miejscu wyjątkowym pod wieloma względami.

Co roku podczas Krajowego Zjazdu Delegatów, delegaci NZS z całej Polski dokonują wyboru członków do Zarządu Krajowego. Swoją przygodę z Częstochową rozpoczęliśmy już 9 czerwca, kiedy to wzięliśmy udział w uroczystej gali podsumowującej działalność kadencji 2016/2017. Przyznawane były nagrody dla poszczególnych Organizacji Uczelnianych oraz najbardziej aktywnych członków NZS, których ciężka praca oraz zaangażowanie, przyczyniają się do tego, że możemy tworzyć dla Was tak wiele różnych atrakcji.

Także i my możemy pochwalić się sukcesem. NZS Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie zajęło 3. miejsce za realizację projektu Prawie Kino. Koordynatorką projektu w NZS UP jest Patrycja Chudy. Serdeczne gratulacje, oby tak dalej!

 

Fot. Marcin Zieliński

Na sobotę przypadło jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu Niezależnego Zrzeszenia Studentów – wybory Zarządu Krajowego. Po wielogodzinnych obradach, dokonaliśmy wyboru, a nową Przewodniczącą została Maria Cholewińska.

W sobotę odbyła się także uroczysta msza święta na Jasnej Górze, podczas której dotychczasowy sztandar NZS został przekazany jako wotum do zbiorów klasztoru. Msza była wyjątkowa również ze względu na zaprezentowanie i poświęcenie nowego sztandaru. Mszę świętą odprawił kapelan NZS, ksiądz prałat Józef Maj.

 

 

Dziękujemy tym, którzy chętnie uczestniczą w naszych projektach i pomagają nam szerzyć dobrą kulturę wśród studentów. Wraz z obradami przyszły nowe pomysły, nowe idee, które będą czekać na Was już w przyszłym roku akademickim.

Pozdrawiamy, nowy zarząd NZS UP!

 

Zdjęcia: Marcin Zieliński