^ Góra strony

"Oddaj krew, podaruj usmiech" - Wampiriada 2016

NZS Uniwersytetu Pedagogicznego ma przyjemnośc zaprosić wszystich studentów oraz pracowników uczelnianych do oddania krwi podczas 33 edycji Wampiriady! 

 

8 i 9 marca 2016

godzina 9:00

Aula głowna UP ul. Podchorążych 2

 

Ogólnopolska akcja Wampiriady skupia w swoich szeregach grono młodych i ambitbnych stydentów, którzy na studiach chcą robic cos więcej niż tylko zdobywanie wiedzy. Dzięki ich pracy i zaangarzowaniu powstałow wydarzenie , za pomoca którego pomagamy innim. Ta szlachetna akcja ma na celu zebranie jak największej ilości krwi, która potem zostanie wykorzystana dla potrzebujacej jej pacjentów bądź ofiar wypadków samochodowych. Nie bąźmy obojętni na fakt, że w przyszłości możemy sami potzebowac tego drogocennego płynu.


Hasłem tegorocznej wampiriady jest "Oddaj krew, podaruj uśmiech". Zachecamy w ten sposób dawców do oddawania krwi z usmiechem! Każdy dawca zostanie wynagrodzony skromnym upominkiem i oczywiscie solitą dawka czekolad. Pragniemy w ten sposób chcoc w cześci wynagrodzić poświęcenie jaki jest pozostanie dawcom krwi.

Honorowy patronat nad akcją objął  Rektorow Uniwersytetu Pedagogicznego prof. dr hab. Michał Śliwa, za co jesteśmy ogromnie wdzięczni. Miło nam że władze uczelniane równiez zainteresowane sa udziałem w tej wyjątkowej akcji.


Akcja jest jak co roku organizowana przy współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Krakowie. Wieloletnia współpraca w naszym przypadku jest gwarantem sukcesu. Profesjonalna obsługa medyczna nie pozwala sobie za rzadne uchybiena, dlatego poziom świadczonych usług stoi na jak najwyższym poziomie.


Więcej szczegółów dotyczacej akcji, koordynatorów oraz ciekawostek dotyczacych krwiadawstwa na oficjalnym Fanpageu Wampiriady na Uniwersytecie Pedagogicznym.

 

 

Wszytkich chetnych zapraszamy do udziału w kacji - razem zróbmy cos dobrego dla innych!

 

 


Wiosenne kursy w NZS.

NZS Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie oraz Jaworzyna Tour zapraszają na

Kursy organizowane w terminach:

   15-16.04 oraz 22-23.04 Kurs Wychowawców Kolonijnych

   16.04 -Kurs Kierowników Kolonijnych

   16.04 -Kurs Kierowników Wycieczek Szkolnych

 

GWARANTUJEMY: pełną satysfakcję z kursu oraz wykwalifikowaną kadrę prowadzących szkolenie!


Zapisy: biuro NZS UP p.47 ul. Podchorążych 2

 (Pytania prosimy kierować na adres: nzs@nzs.pl lub bezpośrednio na naszego konto na faceboku facebook.com/nzsup)

ZAPISY PRZYJMUJEMY DO 10 kwietnia (ilość miejsc ograniczona!)

 

Koniecznie odwiedź nas na Facebooku!

 

 


Oddaj swój 1% na NZS!

NZS Uniwersytetu Pedagogicznego, jako jeden z dwóch w Polsce posiada taki status!

Działalność pożytku publicznego jest to działalność społecznie użyteczna, prowadzona przez organizacje pozarządowe i inne podmioty w sferze zadań publicznych, np. podtrzymywanie tradycji narodowych, pielęgnowanie polskości, działania na rzecz osób niepełnosprawnych, wychowania, krajoznawstwa oraz wypoczynku dzieci i młodzieży, upowszechniania kultury fizycznej i sportu, upowszechniania wiedzy i umiejętności na rzecz obronności państwa, ratownictwa, ochrony ludności oraz honorowego krwiodawstwa.

Jak przekazać 1 % dla organizacji pożytku publicznego?

Krok 1
Wypełnij roczne zeznanie podatkowe, odpowiednio do osiąganych dochodów, PIT-36 lub PIT-37.

Wypełniając PIT-36 w pozycji 323 wpisz nr KRS Naszej organizacji: 0000092421, a w polu 324 należy podać wartość 1% podatku (zaokrąglając do pełnych dziesiątek groszy w dół). Dodatkowo, można w pozycji 325 podać szczegółowy cel/projekt NZSu, który chce się wesprzeć. Jeżeli zaznaczy się kwadrat w polu 326 uzyskamy informację na temat danych osobowych podatnika, który przekazał Nam 1% - jeżeli woli pozostać się anonimowym, należy nie zaznaczać tego pola. 

 

Wypełniając PIT-37 w pozycji 137 wpisz nr KRS Naszej organizacji: 0000092421, a w polu 138 należy podać wartość 1% podatku zaokrąglając do pełnych dziesiątek groszy w dół). Dodatkowo, można w pozycji 139 podać szczegółowy cel/projekt NZSu, który chce się wesprzeć. Jeżeli zaznaczy się kwadrat w polu 140 uzyskamy informację na temat danych osobowych podatnika, który przekazał Nam 1% - jeżeli woli pozostać się anonimowym, należy nie zaznaczać tego pola.

I to wszystko. Nie trzeba wykonywać przelewów bankowych na konto Stowarzyszenia. Urząd Skarbowy wykonuje przelew za podatnika. Wystarczy tylko wypełnić formularz.

Krok 2
Złóż we właściwym urzędzie skarbowym wypełnione zeznanie podatkowe.


Studencie, ubezpiecz się!

Przypominamy! Tylko do 10 grudnia,

zarówno w biurze NZS UP (pokój 47),

jak i za sprawą naszej strony internetowej i formularza:

http://nzs.pl/ubezpieczenie.htm

zachęcamy do zakupienia ubezpieczenia NNW , które obowiązuje w roku akademickim 2015/2016.

Kwota ubezpieczenia - 15 i 30 zł!


Zapraszamy!


Szlachetna Paczka

"Szlachetna Paczka poszukuje wolontariuszy na terenie Krakowa. Jeśli i Ty chcesz zrobić coś dobrego dla drugiego człowieka ? nie zwlekaj ? jesteś potrzebny!

Tutaj masz link do wydarzenia na facebook'u:

https://www.facebook.com/events/908001885941638/

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na www.superw.pl i dołącz do wydarzenia! :)"